Grupa osób niepełnosprawnych „Aniołki” powstała w 2001 roku z inicjatywy ówczesnej Pani kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnem Pani Krystyny Falkowskiej. W maju 2001 roku zorganizowano spotkanie założycielskie, na którym zjawiło się 9 matek. Wszystkie wyraziły zgodę i chęć uczestnictwa ich dzieci w zajęciach. Kolejnym krokiem jaki musiała podjąć Pani kierownik było zatrudnienie wykwalifikowanego opiekuna, na co oczywiście wyraził zgodę ówczesny wójt gminy oraz rada gminy. Grupa ma charakter grupy wsparcia. Każda nowa osoba może uczestniczyć w tych spotkaniach. Dla większości grupa jest drugim domem, traktują się jak rodzinę.
Celem tych spotkań jest nauka samodzielności i radzenia sobie z problemem własnych ograniczeń. Dzięki spotkaniom organizowanym przez GOPS w Krasnem osoby niepełnosprawne z terenu gminy mają możliwość do rozwoju swoich zainteresowań i umiejętności, podnoszenia samooceny i akceptacji samego siebie. Prace Aniołków wykonywane są z różnych materiałów. Obrazy wyklejamy z ziaren zbóż i przypraw. Wykonujemy również bardzo dużo prac okolicznościowych, np. stroiki na Wielkanoc czy Boże Narodzenie, są wystawiane na lokalnych imprezach, festynach czy sesjach rady gminy. Na zajęciach obchodzone są także takie święta jak Walentynki, Andrzejki, imieniny, Dzień Matki, Dzień Kobiet, Mikołajki, Wigilia itp.
W chwili obecnej na spotkaniach pojawia się maksymalnie 10 osób. Wszyscy bardzo chętnie wyklejają obrazy i w tym czują się najlepiej. Dziewczyny mają również talent w malowaniu oraz szydełkowaniu i robieniu na drutach. Ponadto wszyscy bardzo lubią spacery do pobliskiego parku oraz wycieczki do ciekawych miejsc w kraju.
W zależności od rodzaju i wielkości pracy może to trwać od kilku dni nawet do kilku tygodni – jeśli chodzi o duże prace. We wszystkie prace Aniołki wkładają całe swoje serce, każdy szczegół jest bardzo starannie wykończony a największą nagrodą dla nich jest zainteresowanie wykonywanymi przez nich pracami.
Mamy jeszcze trochę czasu by zastanowić się nad tym co wystawimy w tym roku ale bardzo możliwe, że będzie to kolejny piękny obraz, ponieważ cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem.
Na 590 rocznicę powstania miejscowości Wężewo grupa Aniołki przygotowała herb Wężewa na którym widnieje prawdzic symbolizujący prawdę. Obraz wykonany jest z ziaren pszenicy i pieprzu.
Naszą współpracę z OSP Wężewo oceniamy bardzo dobrze. Zawsze możemy liczyć na waszą pomoc i wsparcie. Z wielką radością uczestniczymy w kolędowaniu i oczekujemy kolejnych wspólnych spotkań.