Przepełnieni smutkiem i poczuciem wielkiej straty informujemy, że 16 czerwca 2026 roku w wieku 74 lat odszedł na wieczną wartę druh Tadeusz Gołota . W szeregach jednostki OSP Wężewo działał niemalże przez 60 lat. W latach 1990-2009 został członkiem zarządu OSP w Wężewie i pełnił w niej funkcję sekretarza. Zawsze chętny do współpracy, niezwykle życzliwy, takim go zapamiętamy.

Msza święta w intencji śp. druha Tadeusza rozpocznie się 21.06.2026 roku o godz 15 w kościele w Krasnem, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu na cmentarz w Krasnem.

Mowa pożegnalna

Szanowny Księże Kanoniku, Pogrążona w smutku Rodzino, Druhny i Druhowie Strażacy, Szanowni Państwo !!!

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu na wieczną wartę naszego Druha Tadeusza Gołoty.

Swoją służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej w Wężewie rozpoczął w 1970 roku. Był strażakiem oddanym, odpowiedzialnym i zawsze gotowym do działania na rzecz swojej jednostki oraz lokalnej społeczności. Za swoje zaangażowanie i fachowość cieszył się powszechnym szacunkiem braci strażackiej.

W 1990 roku został wybrany do Zarządu OSP Wężewo, gdzie pełnił funkcję sekretarza nieprzerwanie do 2009 roku. W tym czasie poświęcił wiele czasu i energii na rozwój jednostki. Szczególnie angażował się w działania związane z poprawą warunków służby oraz modernizacją strażnicy. Realizował te zadania w trudnych warunkach i przy ograniczonych środkach finansowych, wykazując się niezwykłą determinacją i gospodarnością.

Zabiegał o pozyskiwanie nowoczesnego sprzętu ratowniczego, motywował druhów do podnoszenia kwalifikacji oraz dbał o dobry wizerunek naszej jednostki. Pozostanie w naszej pamięci jako człowiek pogodny, życzliwy, wrażliwy na potrzeby innych i zawsze gotowy nieść pomoc potrzebującym.

W działaniach ratowniczych wyróżniał się ofiarnością, odwagą i zaangażowaniem. Przyczynił się do uratowania mienia, zdrowia i życia wielu ludzi. Szczególnie zapisał się w pamięci strażaków podczas działań prowadzonych w czasie wielkiej powodzi w Pułtusku.

Za swoje niekwestionowane zasługi był wielokrotnie odznaczany i wyróżniany. Otrzymał Brązowy, Srebrny oraz Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”. W 2021 roku został uhonorowany Dyplomem Uznania za wieloletnią służbę, przyznanym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Natomiast w 2026 roku otrzymał Dyplom Uznania za wieloletnią służbę od Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Senatora Krzysztofa Bieńkowskiego.

Nie sposób dziś w kilku słowach oddać wszystkich zasług Druha Tadeusza, który przez blisko 60 lat pełnił bezinteresowną, społeczną służbę na rzecz drugiego człowieka.

Nieubłagana śmierć wyrwała z naszych szeregów człowieka sumiennego, uczynnego, solidnego i zdyscyplinowanego. Człowieka, który poświęcił strażackiej służbie ogrom pracy, energii i serca. Nie szczędził swojego zdrowia ani wolnego czasu, zawsze stawiając dobro bliźniego ponad własne potrzeby.

Nasza obecność tutaj jest wyrazem wdzięczności, szacunku i hołdu dla Człowieka, który tak wiele uczynił dla swojej jednostki, społeczności i Ojczyzny.

Druhu Tadeuszu!

Dziękujemy Ci za lata wiernej służby, za przykład oddania, koleżeństwa i strażackiej solidarności.

Niech Święty Florian otoczy Cię swoją opieką, a Dobry Bóg przyjmie Cię do grona tych, którzy pełnią już wieczną wartę.

Cześć Jego Pamięci!

Dziękuję wszystkim delegacjom oraz pocztom sztandarowym za udział w tej uroczystości i oddanie ostatniego hołdu Druhowi Tadeuszowi Gołocie.