Floriany 2019 – Nominacja VI  Sport, Rekreacja i Turystyka

18 maja 2019 roku mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w III Gali rozdania nagród Floriany 2019. Strażackie Oscary zostały rozdane w 11 kategoriach. Nasza jednostka została nominowana za projekt Spływ kajakowy „Razem ku Niepodległości…”. Niestety nie udało się zdobyć statuetki Floriana, ALE nie to jest najważniejsze! Jesteśmy dumni, że spośród 256 projektów znaleźliśmy się w gronie 49 nominowanych jednostek! Zostaliśmy zaproszeni na Uroczystą Galę wręczenia Strażackich Oscarów i mieliśmy okazję przeżyć niezwykłe chwile na warszawskiej sali widowiskowej. Poziom III edycji Florianów był bardzo wysoki. Nasi druhowie – ziomkowie wykazali się takim samym zaangażowaniem i ciężka pracą jak my. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom! Oczywiście próbujemy za rok!

Wróciliśmy bez statuetki, ale za to przywieźliśmy dyplom, cudowne przeżycia, nowe znajomości i zapał do pracy nad kolejnymi akcjami. Jesteśmy dumni, że to wielkie wydarzenie, które zorganizowaliśmy w ubiegłe wakacje zostało docenione i przede wszystkim, że usłyszało o nim szersze grono. Dzisiejsza uroczystość była owiana wieloma zaskoczeniami. Cała gala była zorganizowana na bardzo wysokim poziomie. Na gości czekało mnóstwo wystaw sprzętów strażackich i modeli pojazdów. Spotkaliśmy Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP Waldemara Pawlaka, Generała brygadiera w stanie spoczynku Wiesława Leśniakiewicza oraz Redaktor Naczelną Miesięcznika Strażak Dorotę Pardecką.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom, przygotowane przez nich projekty były ambitne i bardzo potrzebne społeczeństwu. Cieszymy się, że znaleźliśmy się w tak zacnym gronie naszych Kolegów-Druhów.
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek!

Druhna Dominika Grzeszczak