Już 4 września 2021 będziemy obchodzić ważne dla naszej jednostki wydarzenie, 100-lecie istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wężewie. Chcielibyśmy zorganizować uroczystość, na której uhonorujemy naszych przodów, założycieli jednostki oraz obecnych Druhów działających w naszych szeregach na co dzień.
Jeśli sam jesteś Druhem lub Sympatykiem, prosimy zapoznaj się z naszą działalnością i wesprzyj nas w tym ważnym wydarzeniu.

ZRZUTKA


Wydarzenie rozpoczniemy uroczystym przemarszem przez naszą wioskę, następnie będziemy dziękować za 100 lat posługi na Mszy Świętej polowej. Ważnym punktem sobotniej uroczystości będzie wręczenie medali uznania Druhom.


Poznaj bliżej naszą działalność:
Ochotnicza Straż Pożarna w Wężewie to jednostka z ogromną historią i tradycją. Powstała w 1921 roku i od 100 lat działa na rzecz wioski, gminy i powiatu. Naszym najważniejszym zadaniem jest oczywiście działalność ratowniczo-gaśnicza. Nasi Druhowie i Druhny są jednak ogromnymi
społecznikami, dlatego nasze serce bije także dla działań lokalnych, z których jesteśmy najbardziej znani.
Własnym nakładem i pracą stworzyliśmy wiejską świetlicę, która jest miejscem spotkań, rozrywki i edukacji. Dzięki wyposażeniu otrzymanemu od osób nas wspierających każdy mieszkaniec Wężewa, młodszy i starszy może znaleźć coś dla siebie.
Naszym największym do tej pory osiągnięciem była współorganizacja spływu z okazji 100-lecia Niepodległej Polski. Sztafetą, przez 18 dni przepłynęliśmy 1000 km przez całą Polskę, by uczcić ten ważny dzień
Wydarzeniem, z którego jesteśmy bardzo dumni jest Kolędowanie w Wężewie, które dzięki swej popularności stało się cykliczną imprezą świąteczną znaną w całym powiecie. Wynikło z potrzeby chęci wspólnego radowania się okresem Bożego Narodzenia oraz promocji artystów i grup działających na naszych terenach.


Jeśli chciałbyś dowiedzieć się jeszcze więcej zapraszamy do kontaktu lub obejrzenia naszej internetowej działalności na stronie internetowej lub FB: https://www.facebook.com/Osp.Wezewo/ 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu jesteśmy gotowi nieść pomoc naszym mieszkańcom, teraz to my prosimy o wsparcie, by dumnie świętować 100 lat OSP w Wężewie.

By druh