To było niesamowite wydarzenie kultywujące tradycję kolędowania w Gminie Krasne. W sobotę 28.01.23 odbyło się IX KOLĘDOWANIE w WĘŻEWIE. Usłyszeliśmy te znane jak i mniej popularne kolędy oraz pastorałki w wykonaniu zespołów ziemi przasnyskiej i makowskiej. Serdecznie dziękujemy za przybycie wszystkim artystom, opiekunom prowadzącym oraz gościom i publiczności, za cudowną i gorącą atmosferę. Za to, że nas nie zawiedliście. Daje nam to motywację do dalszego działania, do kontynuowania tej cyklicznej imprezy. Podziękowania ślemy również dla tych, którzy wsparli finansowo zbiórkę na rzecz rehabilitacji Krystiana z Gminy Krasne. Organizatorami wydarzenia byli OSP Wężewo i Gmina Krasne – mazowieckie. Dziękujemy Parafia pw św Jana Chrzciciela w Krasnem, Gminna Biblioteka Publiczna w Krasnem, Rafałowi Balcerzakowi, za wsparcie w organizacji. Patronat medialny objęli KRDP FM. , Infoprzasnysz, Kurier Przasnyski. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Autor: druhna Karolina Gołota

Zdjęcia : infoprzasnysz i OSP w Wężewie ( druhna Karolina Gołota )

Zaproszenie przed imprezą

„Kolędowanie w Wężewie” to cykliczna impreza  organizowana od 10 lat . Pierwsza odbyła się w styczniu   2013 roku , pomysłodawcą byli ówczesny prefekt parafii Krasne Jerzy Jakubowski i  ówczesny prezes OSP w Wężewie Robert Grzeszczak. W tym roku 2023 28 stycznia będziemy organizować ją po raz 9 z racji tego iż mieliśmy przerwę spowodowaną pandemią cowid 19 . Historia kolędowania w Wężewie tak naprawdę zaczęła się od grupy zaangażowanych druhów i druhen OSP chcących zrobić coś dla swojej wioski. W ramach swoich możliwości i ze wsparciem Gminy Krasne pragniemy kontynuować to wydarzenie kulturalne, które zapisało się już chyba do cyklu wydarzeń kulturalnych powiatu przasnyskiego . Oprócz doznań muzycznych, nasze druhny jak zwykle przygotują  ciepły posiłek  a zaprzyjaźniona piekarnia Klementynka zapewni słodki poczęstunek dla  wszystkich widzów i  gości.  
Wystąpią na naszej scenie w tym roku miedzy innymi : 

  • Orkiestra Dęta OSP Przasnysz 
  • Regionalny Zespół Pieśni i Tańca ” Młode Kurpie”
  • Schola „Semper cum Domino” z Krasnego 
  • Chór Dziecięcy „Nutki” przy Szkole Podstawowej w Krasnem 
  • Zespół Ludowy Krasne 
  • Zespół Ludowy „Karniewiacy” z Karniewa 
  • Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Zielonej ( Zofia Wierzbicka, Magdalena Filipowic,Paulina Błażejewska )
  • Solistka ( druhna OSP w Wężewie Natalia Grzeszczak)

W czasie imprezy będzie też licytacja obrazu na cele charytatywne , którego autorem jest  Paweł  Sowa . Artysta tworzący i mieszkający na stałe  Warszawie lecz pochodzący z Krasnego.