Mija dokładnie 5 lat, gdy nasza jednostka w ścisłej współpracy z Wójtem Gmina Krasne – mazowieckie -Michałem Szczepańskim podjęła się realizacji spływu kajakowego ,,Razem ku Niepodleglosci” , który był formą uczczenia rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości. Założenie to 1000 kilometrów kajakiem po rzece Wiśle.

Pierwsi śmiałkowie z Panem Wójtem na czele zwodowali kajaki 15 sierpnia 2018 roku o godz. 6:00 w miejscowości Strumień w woj. Śląskim. Pokonali jezioro Goczałkowskie, zdobyli Kraków, przepłynęli 200km. Ich przygoda trwała 4 dni. Zmęczeni ale bardzo szczęśliwi przekazali wiosła kolejnej zmianie -Druhom OSP Wężewo. Nasi Druhowie w składzie Piotr, Robert, Karolina i Michał płynąc 2 dni po Wiśle zmagali się z 30 stopniowym upałem, minęli próg elektrowni wodnej i mielizny rzeki, pokonali 110 kilometrów. Do dalszej sztafety przystąpili kolejni Druhowie-Dorota, Jacek, Mariusz oraz nasi sympatycy. Druga zmiana dwukrotnie pobiła rekord, przepływając 65 km pierwszego dnia i 70km kolejnego. Zdobyli Sandomierz i Kazimierz Dolny. Przekazali wiosło pracownikom i sympatykom Gminy Krasne. Ten mocny skład płynął 3 kajakami, pokonując 113 km przez 2 dni. Czwarta zmiana rozpoczęła przygodę 25 sierpnia. Skład to czterech Druhów OSP Krasne oraz czworo sympatyków naszego projektu. Ta grupa płynęła w ciężkich warunkach. Przeszkadzała zła pogoda, deszcz, zimno i miejscami niski poziom wody. Zdobyli Modlin oraz Wyszogród, Przekazali wiosła naszemu Druhowi Krzysztofowi oraz dzielnicowemu Łukaszowi. Kajakarze na swej drodze napotkali wiele przeszkód, m.in. niespokojne jezioro, kaprysy pogodowe. Ludzka pomoc i życzliwość była na porządku dziennym. W Ciechocinku naszych uczestników przywitała chlebem i ugościła Pani Krysia❤️ . W kolejnych dniach swoich sił próbowała nasza Druhna Małgorzata i po raz kolejny Druh Mariusz. Razem pokonali kolejnego 50 km, dotarli do Solca Kujawskiego. Po drodze były piękne widoki, toruńskie pierniczki i kawa w towarzystwie Policji Wodnej. 30 sierpień należał po raz kolejny do pracowników Urzędu Gmina Krasne. 8-osobowa grupa przepłynęła 102km. Ostatnia zmiana to członkowie Moto Krasne , dali z siebie wszystko dopływając do ostatniego miejsca noclegowego.

1 września 2018r. do 16 kajaków zasiadło 32 uczestników, którzy z radością pokonali ostatnie 10 km dopływając do Przystani Morskiej -Świebno. Wszyscy razem pokonaliśmy 1000km rzeką Wisłą.

W trakcie spływu kajakarzy spotkało wiele przygód. Przepływali przez największe miasta Polski, pokonali dziki nurt rzeki, spali pod gołym niebem, brodzili po mieliznach, podziwiali przyrodę, spotkali niezwykłych ludzi. Wspomnień, które ze sobą przywieźli starczy dla przyszłych pokoleń. To co zdarzyło się przez te kilkanaście dni, było jedną z największych akcji w naszej Gminie.

Autor druhna Karolina Gołota

Zapraszamy do zapoznania sie z poniższym linkiem https://osp.wezewo.info/?p=7942

Szybka Kronika Spływu

31.07.2018

„Razem ku niepodległości…”

Pragniemy serdecznie zaprosić osoby, dla których Ojczyzna, nie jest tylko pustym sloganem, słowem bez znaczenia, a wręcz przeciwnie jest czymś wyjątkowym, ważnym, czymś dla czego można wiele poświęcić. Pragniemy zaprosić osoby, które lubią spędzać aktywnie czas, by wspólnie przeżywać wyjątkowy jubileusz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę 🇵🇱 niepodległości. Proponujemy wyjątkową inicjatywę 1000 km na 100-lecie, wspólnie, w myśl jednej najważniejszej idei. Kajakiem 🛶 🛶 🛶 przez Polskę, rzeką Wisłą, w wyjątkowym czasie (15.08-01.09.2018r.) i w wyjątkowy, niespotykany sposób. Weź udział osobiście 🛶 🛶 lub wesprzyj nas finansowo 💰 💰 .

11.08.2018

Dziś w naszej jednostce gościliśmy TVP3 Warszawa. Telewizja nagrywała przygotowania do Inicjatywy „Razem ku niepodległości…”, która ma uczcić 100-lecie Odzyskania Niepodległości! Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasze działania! 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

12.08.2018

❗️ DZIŚ GODZINA 18:00 TVP3 WARSZAWA❗️ relacja z przygotowań do inicjatywy „Razem ku niepodległości…”. Zapraszamy wszystkich przed telewizory!

13.08.2018

PROSIMY O WSPARCIE❗️

Już za chwilę wystartujemy z projektem „Razem ku niepodległości…” mającym na celu uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zostawimy na chwilę swoje obowiązki i 15 sierpnia wsiądziemy w kajaki, aby przepłynąć 1000 kilometrów rzeką Wisłą. Jest to nasz pomysł na uczczenie tej ważnej rocznicy.

Aby zrealizować nasze przedsięwzięcie niezbędne są środki finansowe. Jeśli ktoś ma ochotę nas wesprzeć może dokonywać wpłat na poniżej podany numer rachunku bankowego Organizatora z dopiskiem: „Razem ku niepodległości…”

BGŻ NBP PARIBAS 86 2030 0045 1110 0000 0264 2680

Dziękujemy! 🇵🇱

Niektórzy myśleli, że się nie uda, ale są ludzie, z którymi współpraca skazana jest na sukces! Na Wiśle dzielnie walczą Kajakarze, którzy przepłynęli już ponad 500 kilometrów! Na półmetku naszego Spływu chcemy przedstawić tych, bez których nasz projekt by się nie udał. To oczywiście Sponsorzy, którzy przyłączyli się do inicjatywy „Razem ku Niepodległości…”

DZIĘKUJEMY:

🏆 KACPRZAK TECHNOLOGIE BEZPIECZEŃSTWA – PRZASNYSZ

🏆 INTER-BOR SP.J. BORKOWSCY GRZEGORZ I WOJCIECH – MCHOWO

🏆 MARIOLA MORACZYŃSKA – WĘŻEWO

🏆 JAROSŁAW SZCZECHOWICZ – KLIEŻLINY

🏆 MICHAŁ SZCZEPAŃSKI – NOWE ŻMIJEWO

🏆 ANNA KIENIK – JABŁONOWO

🏆 DARIUSZ GORECKI USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE – WARSZAWA

🏆 GOSPODARSTWO ROLNE TOMASZ ŚLESICKI – KRASKI-ŚLESICE

🏆 MARLENA BIRAGA – BRZOZOWO WIELKIE

🏆 DOM I NAT ROBERT GRZESZCZAK – WĘŻEWO

🏆 SKŁADOWISKO KALINOWIEC – PŁONIAWY BRAMURA

🏆 TREWAR EWA WIKTOREK – KRASNE

🏆 WOJCIECH GOŁĘBIEWSKI – KRASNE

* Lista ta nie jest jeszcze zamknięta, jeśli ktoś będzie chciał wesprzeć naszą inicjatywę serdecznie zapraszamy 😊

17.08.2018

Pierwszy skład, czyli pięciu odważnych przygodę na Wiśle zaczęło 15 sierpnia 2018r. O godzinie 6:00 wyruszyli z miejscowości Strumień w województwie śląskim. Tego dnia Kajakarze pokonali Jezioro Goczałkowickie, Tamę w Goczałkowicach i walczyli z nurtem rzeki. W sumie mieszkańcy gminy Krasne przepłynęli 50 km. Po ciężkim dniu i relaksującej kąpieli w Wiśle w końcu mogli odpocząć 🙂 . Cały czas trzymamy za wszystkich kciuki!

 • Niech Was nie zmyli ta spokojna rzeczka! Nasi Kajakarze dzielnie płyną trzeci dzień! Zapraszamy do obserwowania naszej strony OSP Wężewo! Relacja z pierwszego dnia już na Facebooku!

„Razem ku niepodległości…” 🇵🇱

 • Nastroje cały czas wspaniałe

18.08.2018

 • Druhowie OSP Wężewo wystartowali zmienić pierwszy skład naszego projektu „Razem ku Niepodległości…” 🇵🇱
 • Symboliczne przekazanie wiosła przez Pierwszy Skład z Panem Wójtem na czele Druhom OSP Wężewo! Dziękujemy za ponad 200 km i płyniemy dalej „Razem ku Niepodległości…” 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱
 • Pierwsza zmiana już wyruszyła! Druhowie OSP Wężewo zmienią pierwszy skład i jutro wypłyną w przygodę „Razem ku Niepodległości…” 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Sobotni obiadek naszych Kajakarzy! 💪

Relacja z dnia 4. Spływu Kajakowego Wisłą „Razem ku Niepodległości…” już dziś wieczorem na Facebooku OSP Wężewo! 🇵🇱

19.08.218

 • Druhowie OSP Wężewo płyną od samego rana! Pierwsze kilometry za nimi! Trzymamy kciuki!

Relacja z dzisiejszego dnia jak zwykle wieczorem na naszym Facebooku.

„Razem ku Niepodległości…” 🇵🇱

20.08.2018

 • Druga zmiana dotarła na miejsce. Nastąpiło kolejne przekazanie wiosła! Co za piękna przygoda i emocje. „Razem ku Niepodległości…” 🇵🇱
 • Najlepsze momenty z wczorajszego, piątego dnia Spływu Kajakowego Wisłą „Razem ku Niepodległości…” 👏

Druhowie-Kajakarze już płyną i mówią „Nie ma żywej duszy. Tylko przyroda i my”. Kto zazdrości takiej wyprawy? ✋ 🌸 🌿

Jeśli chcesz się przyłączyć do inicjatywy „Razem ku Niepodległości…” PISZ do nas wiadomość. Pierwszych chętnych już mamy! 🇵🇱

Właśnie wyruszyła druga zmiana! Jeszcze dzień nie dobiegł końca, a na horyzoncie kolejni chętni do płynięcia „Razem ku Niepodległości…” 🇵🇱 Przyszli Kajakarze w pięknej obstawie Druhów OSP Wężewo! Od dziś każdy będzie chciał być tak żegnany 👏

22.08.2018

 • Wystartowali! Wiemy jedno: takie projekty jednoczą i dają dużo satysfakcji! Wszyscy trzymamy kciuki za kolejną zmianę!

„Razem ku Niepodległości…” 🇵🇱

24.08.2018

Trzecia przekazuje czwartej wiosło . Zmiana ma trzy kajaki! Ale oni szybko płyną! Sami zobaczcie ⬇️

„Razem ku Niepodległości…” 🇵🇱

Nowy dzień = nowe wyzwania!

„Razem ku Niepodległości…” 🇵🇱

Trzeci skład i trzy kajaki!

 • czwarta zmiana i trzy kajaki! Ale oni szybko płyną! Sami zobaczcie ⬇️

„Razem ku Niepodległości…” 🇵🇱

 • Kolejna zmiana już gotowa! Ale ich dużo! To oznacza tylko jedno, jutro płynąc będą cztery kajaki a w nich OSP Krasne i Sympatycy Gminy Krasne!

25.08.2018

Przekazanie wiosła kolejnej zmianie! Powodzenia!

Razem ku Niepodległości…🇵🇱

Razem ku Niepodległości…”

26-27.08.2018

 • Druhowie OSP Krasne i Sympatycy Gminy dotarli do Wyszogrodu. Warunki na jakie trafili nie były łatwe. Przeszkadzała zła pogoda, deszcz, zimno i miejscami niski poziom Wisły. Kajakarze jednak dzielnie wykonali swoją pracę i osiągneli wyznaczony cel przepłynięcia ponad 100 kilometrów. Ale „co nas nie zabije, to nas wzmocni”. Przygody i pozytywnej atmosfery panującej w trakcie naszego spływu nie pokona, ani deszcz, ani Wisła. Cel jest jeden: „Razem ku Niepodległości…”

27-29.08.2018

Przekazanie wiosła szóstej zmianie! Jeszcze chwila i wszyscy spotkamy się w Gdańsku! „Razem ku Niepodległości…”

Przypominamy, że Spływ Kajakowy ma formę sztafety, każda zmiana to inny skład, ale wszyscy Kajakarze związani są z Gminą Krasne.

 • Relacja z przeprawy Krzysztofa i Łukasza! „Razem ku Niepodległości…”
 • Szósta zmiana już płynie! Trzymamy kciuki za dobre nurty! Zobaczcie jakie widoki towarzyszą Kajakarzom. Jest pięknie!

29.08.2018

 • Dla takich chwil warto brać udział w projektach takich jak „Razem ku Niepodległości…”. Naszych Kajakarzy w Ciechocinku przywitała Pani Krystyna z Krasnego i Pani Maria z Rzeszowa! Dziękujemy za niespodziankę. Mieszkańcy Gminy Krasne znajdą się w każdym miejscu w Polsce.

30.08.2018

 • Ach te wzruszające momenty Przekazanie wiosła! „Razem ku Niepodległości…”
 • Już coraz bliżej finału projektu „Razem ku Niepodległości…”. Jeśli myśleliście, że zobaczyliście już wszystko, ponieważ padały duże rekordy, w grze były wszystkie cztery kajaki, a uczestnicy spływu spotkali cudowne osoby to jesteście w błędzie! Dziś (30.08.2018) wody Wisły zobaczyły jeszcze więcej. Przede wszystkim za wiosła po raz kolejny chwycił Wójt Gminy Krasne Michał, pracownik Urzędu Gminy Grzegorz oraz Sympatycy Gminy Krasne Małgorzata, Eliza, Monika, Piotr, Kamil, Tomek, Marcin. To nadal nie wszystko, ta liczna i silna grupa przepłynęła dziś 102 kilometry! To nie pomyłka, myśl że za chwile ujrzą Gdańsk chyba dodała im skrzydeł. Dziękujemy za super zmianę.

30.08.2018

Odjechali przy dźwiękach silnika, jak na prawdziwych Motocyklistów przystało! „Razem ku Niepodległości…”

 • Wyjazd kolejnej zmiany! „Razem ku Niepodległości…”
 • Ale piękne pożegnanie! Dziś na Spływ Kajakowy Wisłą „Razem ku Niepodległości…” jadą motocykliści z Grupy MOTOKrasne! 🏍

1.09.2018

 • Już jesteśmy wszyscy razem! Wyglądajcie nas w Przystani Morskiej! „Razem ku Niepodległości…”
 • Wystartowali na ostatni odcinek Spływu Kajakowego Wisłą! Dziś płynie 16 kajaków – 32 osoby! Tego jeszcze nie było. A wszystko „Razem ku Niepodległości…” 🇵🇱
 • Kochani! To ostatni dzień Spływu „Razem ku Niepodległości…”. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej pięknej inicjatywy! 1000 km na 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości! 🇵🇱

Ostatnie ujęcie na nasze kochane Morze Bałtyckie, do którego tak było na śpieszno. A później na ognisko i do domu !!! jaka szkoda…

14.09.2018

Nadszedł czas podsumowań. 14 września 2018 r. odbyło się oficjalne zakończenie Inicjatywy „Razem ku Niepodległości…”. Sponsorzy i osoby czynnie zaangażowane w akcje dostały podziękowania i dyplomy za pomoc i wsparcie. Spotkaliśmy się ponownie w pełnym gronie i wspólnie obejrzeliśmy film, który pokazywał te 18 dni pracy, radości i zwycięstwa. Dziękujemy wszystkim, którzy od początku do końca byli z nami i wiernie kibicowali zmaganiom Kajakarzy! „Razem ku Niepodległości…” 🇵🇱

Do zobaczenia

Biblioteka

 • Filmy z FB OSP w Wężewie https://www.facebook.com/Osp.Wezewo/ zmontowane przez druhnę Dominikę Olszak z domu Grzeszczak
 • Teksty ze strony https://www.facebook.com/Osp.Wezewo/
 • Zdjęcia wykonane zostały przez uczestników spływu kajakowego „Razem ku Niepodległości”
 • https://osp.wezewo.info/?p=7942
 • https://osp.wezewo.info/?p=7852

Montaż i wstawienie na stronę

Krzysztof Wyszkowski