…..Brawo Brawo i jeszcze raz Brawo…………

8. edycja Kolędowania w Wężewie przeszła do pozytywnej historii wydarzeń cyklicznych w naszej jednostce. Jesteśmy dumni, że kolejny rok z rzędu na naszej scenie stanęli najzdolniejsi artyści. Wydarzenie rozpoczęliśmy oficjalnym przywitaniem Gości przez Prezesa OSP Wężewo Roberta Grzeszczaka oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Krasnem Dariusza Załuskiego. Następnie wysłuchaliśmy listu gratulacyjnego od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika skierowanego do organizatorów, gości i uczestników Kolędowania. Ciepłe słowa o naszym wydarzeniu skierowała Wójt Gminy Przasnysz Pani Grażyna Wróblewska oraz Ksiądz Prefekt Łukasz Kiciński.

Po przywitaniu nadszedł czas na rozpoczęcie występów artystycznych. Jako pierwszy wystąpił Zespół Ludowy Karniewiacy, który swoim śpiewem i kolorowymi strojami ponownie wprowadził świąteczny nastrój. Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zostały zaprezentowane przez scholę z parafii Krasne Semper cum Domino. Na scenie wraz z wejściem Zespołu Ludowego Krasne na nowo zagościła polska tradycja i piękny śpiew naszych okolicznych mieszkańców. Młodość, radość i piękna barwa pojawiła się na scenie razem z Mileną Mocek naszą solistką i uczestniczką programu The Voice of Poland. Po młodej artystce nadszedł czas na jeszcze większe pokłady młodości i witalności, ponieważ na scenę radośnie wkroczyli uczniowie Szkół Podstawowych z Krasińca, Zielonej i Krasnego. Młodzież uraczyła wszystkich śpiewem, grą i wyjątkowymi układami tanecznymi. Najpiękniejszych polskich kolęd posłuchaliśmy również w wykonaniu Kamila Filipowicza, który zaprezentował je na tubie. Kolejną artystką była druhna OSP Wężewo Natalia Grzeszczak, która na rodzimej scenie zaprezentowała wyjątkowy repertuar zamykający kolędową część naszej uroczystości. Po krótkiej przerwie, nastąpił czas na tradycyjny punkt Kolędowania – licytację obrazu Grupy Osób Niepełnosprawnych Aniołki z Krasnego, z której cały dochód trafi na ich działalność. Po gorącym przebijaniu co raz to wyższych kwot zwyciężą licytacji i szczęśliwą posiadaczką wyjątkowego obrazu została Pani Anna Długołęcka. Część zapustowo-kabaretową rozpoczął znany szkolny kabareciarz – Dawid Pigut, który rozśmieszył publiczność skeczem „Grażyna w Londynie”. Śmiechu i radości dostarczył nam także Zespół Ludowy Karniewiacy prezentując program zapustowo-kabaretowy. Zaskakującą atrakcją naszego Kolędowania był występ niezwykle zdolnego multiinstrumentalisty Arka Otłowskiego, który zagrał na pianinie, gitarze elektrycznej, gitarze basowej, perkusji, a nawet książce. 😉 Na koniec na scenę wkroczyła trzydziestoosobową Orkiestra Dęta z Przasnysza, która porwała całą publiczność do śpiewu i tańca.

Dziękujemy – wykonawcom, publiczności, patrom medialnym, sponsorom, współorganizatorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do 8. edycji Kolędowania w Wężewie. ❤️

 

Druhna Dominika Grzeszczak